Afyon Filiz Ekme

Afyon Filiz Ekme

Afyon Filiz Ekme

Filiz ekme Afyon’da binanın taşıma kuvvetini artıran basit ve ekonomik bir yöntem olduğundan sıklıkla tercih edilmektedir. Literatürde epoksi filiz ekimi, epoksi ankraj, epoksi dübel, kimyasal dübel, ankraj dübel, kimyasal ankraj, demir filizi ekme, demir ekme gibi isimler de alır.

 

Filiz ekme Afyon’da Çelik konstrüksiyonlarında ,demir filizlerinde uzay çatı ve dış cephe kaplamaları, iskele tutturmalarında, işaret ve korkuluklarda, aydınlatma elemanları, reklam panoları ve koltuk ankrajmanlarında, metro ve tren rayları gibi çeşitli dübelleme uygulamalarında kullanılmaktadır.

 

Beton yüzeyine sürtünme veya çarpma şeklinde gelen kuvvetler, beton yüzeyini adeta törpülercesine etki yaratarak, yüzeyin aşınmasına hatta demir donatının tahrip olmasına yol açar. Yapının kalitesini ve dayanıklılığını düşürür. Çelik ve demir donatının korozyona uğramasıyla paslanmaya uğrayan donatının kesitinde küçülme olur. Bu sebeple sertleşmiş betonun içinde çok büyük gerilmeler oluşur. Çelik donatı yüzeylerinin filiz ekme Afyon ile kaplanması soruna uygun çözüm sunabilmektedir.

 

Aşınma genellikle kaldırım ve döşeme betonlarında, beton yollarda, baraj, tünel, boru, köprü ayağı gibi yapılardaki betonlarda karşımıza çıkmaktadır. Bina kolon ve kirişlerinin Filiz ekme Afyon’da güçlendirilmesi deprem hasar riskini azaltmaktadır. Türkiye’ nin aktif fay hatları üzerinde olması ve sayısız deprem geçirmesi nedeniyle bina güçlendirme çalışmaları önem arzetmektedir.  Bina kolon ve kirişlerinin epoksi kimyasallarla güçlendirilmesi deprem  hasar riskini azaltmaktadır. Afyon ili 2. derece deprem riski taşımaktadır  ve binaların buna uygun tayin edilmesi gerekir.1998 yılında Afyon­Ceyhan  hattında meydana gelen deprem çok sayıda can ve mal kaybına ciddi  yaralanmalara yol açarken yıkılan yapılrın çoğunun mühendislik açısından  yetersiz olduğu gözlemlenmiştir. Bu depremin maliyetinin yaklaşım 1 milyar  dolar olduğu tahmin edilmektedir.Yeni ve eski yapıların onarılmasında ve dayanıklılık kapasitesinin arttırılmasında yüksek kalitesi,kolay ve hızlı uygulanabilirliği,düşük maliyetleriyle kimyasal epoksiler sıklıkla kullanılmaktadır. Konuyu önem ve  hassasiyetle ele alan Jet Karot filiz ekme Afyon’da tekniklerini  yoğun iş güvenliği ve hizmet önceliği anlayışıyla uygulamaktadır.

Jet Karot olarak filiz ekme Afyon ile ilgili tüm sormak istedikleriniz ve fiyat bilgisi için şirketimiz iletişim numaralarından ve internet sitemizden 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

 06 Haziran 2018, id:366
telefonwhatsappmail