Afyon Hafriyat

Afyon Hafriyat

Afyon Hafriyat

Afyon Hafriyat, sözlük anlamı olarak ‘’ Toprak kazma, kazı’’ anlamına gelmektedir.  Afyon Hafriyat denince inşaat kazısından çıkan taş, toprak, demir vs atıklar akla gelir. Afyon Hafriyat, inşaat sektöründe yeni iş kolu haline gelmiştir.

Afyon Hafriyat çalışması da toprak, taş veya kayalık zeminleri; kazma, taşıma, yumuşatma gibi işlemlerle şekillendirme işine Afyon Hafriyat adı verilir. Kara yolu, baraj, demir yolu, madencilik ve bina inşaatı gibi projelerin önemli bir kısmı Afyon Hafriyattır. Zamanımızda büyük Afyon Hafriyatlar genellikle modern makine ve taşıtlarla yapılmaktadır.

Afyon Hafriyat işlerinde kullanılan bazı iş makineleri vardır.

 Yükleyiciler: Önlerinde geniş bir kova bulunan paletli yahut lastik tekerlekli Afyon Hafriyat makineleridir. Hidrolik kumandalı ön kovaları aşağı yukarı eğilip kalkabilir. Yükleyicinin öne hareketi ile toprak, moloz vs. dolan kova kaldırılıp kamyon veya uygun yer üzerine aşağı eğilerek boşaltılır. Umumiyetle kayalık, beton, moloz gibi engebeli arazilerde paletli yükleyiciler, düzgün zeminlerde ise tekerlekli yükleyiciler kullanılır. Lastik tekerlekli yükleyicilerin arkasına bazan bir hidrolik kepçe takılır.

Buldozer: Önüne itici, kazıcı bir bıçak monte edilmiş, umumiyetle paletli olan bir Afyon Hafriyat makinesidir. Bıçağın hareketi hidrolik mekanizma ile sağlanır. Zemin seviyesinin altında tutulan bıçak, buldozer ilerlerken kazar, zemin seviyesindeyken toprağı iterek taşır, daha yukarıda tutulan bıçak ise toprağı dağıtır. Çeşitli Afyon Hafriyat işlerinde kullanılan bir iş makinesidir.. Sığ kazı, yakın mesafe toprak taşıma, kamyonların döktüğü toprağı dağıtma, ağaç sökme, kaya çıkarma, araç kurtarma, zemin düzeltme gibi işlerde kullanılır.

 

Afyon Hafriyat işlerinde de belli başlı alanlar mevcuttur. Bunlar;
-Bina yıkımı
-Bina temel Afyon Hafriyatı
-Altyapı Çalışmaları (doğal gaz, içme suyu, kanalizasyon, dere ıslahı, drenaj kanalları regülatörler, sulama kanalları,vs)
-Afyon Hafriyat (yüzeysel kazı, istinat perdeleri, mini eskavatörle bina yıkımı, el ile bina yıkımı, toprak serme, sıkıştırma, bahçe düzenlemesi, peyzaj, fabrika temel kazısı, yol yapımı, u kanal, v kanal, pinomotik hat kanalları, dranaj, mıcır dolgusu)
-Enkaz işleri
-Moloz Atım ve Nakliye İşleri
-Çevre düzenlemesi

 Jet Karot olarak Afyon Hafriyat işleri ile ilgili tüm sormak istedikleriniz ve fiyat bilgisi için şirketimiz iletişim numaralarından ve internet sitemizden 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

 06 Haziran 2018, id:367
telefonwhatsappmail