Afyon Karot Nedir?

Afyon Karot Nedir?

Afyon Karot Nedir?

İngilizce kökenli bir kelime olan ve Türkçe karşılığı ‘’Havuç’’ olan Karot, ilk olarak Almanlar tarafından bulunmuştur. Bugün ki sondaj makinalarının çalışma prensibini de ortaya koyan karot makinesi, betondan çıkardığı parçanın silindir şeklinde olması nedeniyle ve bunun havucun topraktan çıkarılmasına benzetmelerinden dolayı adına Karot denilmiştir. Böylece betonun silindir şeklinde delme işlemine de Karot denilmektedir. Bu işlemleri karot makinasıyla yapan kişilere de Karotçu denilmiştir.

 

       Bir diğer tanıma göre elmas uçlu soketler ve karot makinalarıyla betonarme yapılarda oluşturulmak istenen boşluklar için 25 mm’den 250 mm çapa kadar titreşimsiz, kolay ve yapıya herhangi bir zarar vermeden delik açma işlemidir.

 

Tüm bu işlemleriniz için karot firmalarına öncülük eden JET KAROT, beton delme, beton kesme, beton kırma ve bunlara ek olarak binanızda herhangi bir bölümde betonu güçlendirmek gibi alanlarında sizlere hizmet vermektedir. Firmamız  profesyonel ekip ve geniş ekipman yelpazesi ile demirli demirsiz her türlü betonda ve istenilen her açıda (duvarda, balkonda, çatıda) karot işlemlerinizi gerçekleştirmektedir.

Ayrıca karot, demir filizi eklemede, asansör,merdiven boşluğu açımlarında, pis temiz su giderleri açımlarında, havanlandırma ve doğal gaz boru açımlarında, kapı ve pencere yeri açmak gibi bir çok işlemi de yerine getirmektedir.

 

                 Karot makinalarıyla yeni yaptığınız veya içinde yaşadığınız binanın depreme dayanıklılığını da ölçebilirsiniz. Karot makinasıyla binanızdan alacağınız parçayı laboratuvar ortamında dayanıklılığını daha emin bir şekilde öğrenme imkanı bulursunuz. Karot nedir Afyon’ da sıklıkla sorulan bir sorudur.

 

                    Ayrıca karot makinaları sayesinde binanızın hem içinde hem de dışında isteğinize göre bir estetik güzellik katma şansı da bulursunuz.

 

            Karot makinaları sayesinde yeni bir iş meslek kolu açılırken inşaat sektörüne de hız ve yapı inşaatında daha rahat bir çalışma prensibi kazandırmıştır. Jet Karot olarak müşterilerimize tüm işlemlerinde karot makinalarıyla temiz, gürültüsüz ve daha ekonomik bir uygulama imkanı sağlamıştır.

            

         Örneğin; binanızın en üst katını yıkmak istediğinizde bunu büyük kepçelerle yapmak hem zahmetli olur; çünkü ortaya çıkacak olan moloz yığınlarının temizlenmesi oldukça büyük sorunlara sebep olur, hem de kopacak olan parçalar binanın yapısına zarar verir ve oldukça büyük bir gürültüye sebep olur.

 

          

          Karot dışında tüm bu işlemleri yapmak oldukça zahmetli ve maliyetli olmaktadır. Çekiç ve muçla açmaya çalışılan delik istenilenden fazla olabilmekle kaymalara sebep olmaktadır. Matkap ve hilti yapılacak işlemlerde de aynı soruna ek olarak fazladan zamana, gürültüye ve işçilik maliyetine sebep olur. Ama karot işlemi tüm bu işlemleri daha temiz, istenilen çapta, zamandan ve işçilikten tasarruf sağlayarak gerçekleştirmektedir.

 

           Jet Karot olarak Karot nedir Afyon ile ilgili tüm sormak istedikleriniz ve fiyat bilgisi için şirketimiz iletişim numaralarından ve internet sitemizden 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

 06 Haziran 2018, id:385
telefonwhatsappmail