Afyon Karot

Afyon Karot

Afyon Karot

Jet Karot Afyon’da karot işleri, karot alma hizmetleri hizmetleri veren öncü bir firmaların lideri konumundadır. İngilizce kökenli bir kelime olan ve Türkçe karşılığı ‘’Havuç’’ olan Karot, ilk olarak Almanlar tarafından bulunmuştur. Bugün ki sondaj makinalarının çalışma prensibini de ortaya koyan karot makinası, betondan çıkardığı parçanın silindir şeklinde olması nedeniyle ve bunun havucun topraktan çıkarılmasına benzetmelerinden dolayı adına Karot denilmiştir. Böylece betonun silindir şeklinde delme işlemine de Karot denilmektedir. Bu işlemleri karot makinasıyla yapan kişilere de Karotçu denilmiştir. Jet Karot Afyon  olarak müşterilerimize tüm işlemlerinde karot makinalarıyla temiz, gürültüsüz ve daha ekonomik bir uygulama imkanı sağlamaktayız.

         Hidrolik beton kesme makinesi ile yapılmakta olan beton delme, beton kesme işlemleri diğer yöntemlerde olduğu gibi yapıyı tahrip etmemektedir. Betonda, daha önceden yapılması çok güç olan, aşırı gürültülü ve betona zarar veren uygulamalar karot makineleri ile çok kolay, hızlı, betona zarar vermeden, gürültüsüzce yapılmaya başlanmıştır. Bu yöntem klasik yıkımların aksine zamandan ve maliyetten tasarruf etmenizi ve çevrenin daha az kirletilmesini sağlar. Jet Karot Afyon Profesyonel karot ustaları ile gerçekleştirilen uygulamalar daha ekonomiktir. Hiçbir şekilde yapıya zarar vermeden, demir donatılı ve donatısız yüzeyde, 45o ­ 90o lik açılarla delim yapabilme, Q20 çap ­ Q700 çap arası, 600 cm derinliğe kadar delim yapabilme olanağı sağlanmış olmaktadır. Klasik yöntemlerde beton delme işi çok fazla zaman almakta, delme işlemi sırasında, betonda titreşim oluşmasından dolayı ince çatlaklar meydana gelmekte ve bu da betonun direncini, kalitesini ve ömrünü azaltmaktadır. Çatlaklardan suyun, nemin ve oksijenin girmesiyle taşıyıcı demir sistemde bozulmalar oluşmaktadır. Klasik yöntemde delme esnasında çıkan demirlerin kesilmesi de hem problemdir hem de titreşimden dolayı demirin betondan ayrılması söz konusu olmaktadır.

Karotun uygulama alan ve nedenleri arasında başlıca alanlar: Binalardan beton örneğine ihtiyaç duyulması ­ki binanın deprem analizi için büyük kolaylık sağlamaktadır, büyük sanayi makinelerinin sabitlenmesinde, tesisat deliklerinin açılmasında, beton duvarda kapı ve pencere yeri açılmasında, temiz­kirli su giderlerinin açılmasında, baca deliklerinin oluşturulmasında, asansör deliklerinin açılmasında karot makinesi kullanılmaktadır.

Jet Karot Afyon seçkin karot firmalarına örnek teşkil eden firmaların başında gelmektedir siz değerli müşterilerimiz Jet Karot Afyon iletişim numaraları ve internet sitemizden 7/24 dilediğiniz her an ulaşabilirsiniz

 06 Haziran 2018, id:390
telefonwhatsappmail