Filiz Ekme Afyon

Filiz Ekme Afyon

Filiz Ekme Afyon

Filiz ekme inşaatlarda bir yapı donatısına, başka donatı tutturmak veya eklemek için uygulanan işlemdir.

Filiz ekme Afyon bir beton yapının elemanına başka bir yapı elemanı tutturması veya beton yapıyı güçlendirmesi işlemidir. Eski beton ile yeni betonun kaynaşması için Afyon filiz ekme uygulanır. Öncelikle beton yapıya bir delik açılır. Eklenecek olan parçanın ek yapısı kadar olmalıdır. Kimyasal dübel veya epoksi dübel yardımı ile eklenecek yapı betona tutturulur. Filiz ekimi işlemi ile beton yapılar birbirine geçmiş olur.

 

Filiz Ekme İşlemi Nerelerde Kullanılır?

Yıllar içerisinde binaların taşıyıcı kolon ve kirişleri yıpranabilir. Bu yapı elemanlarının mantolama işleminde filiz ekme Afyon işlemi uygulanır. Binalardaki çatlak ve kırılma gibi hasarlara geçici değil, kalıcı bir çözüm sağlanır.

Yapılarda betonarme bölmelerin yeni eklenecek betonarme elemanlara tutturulması için de filiz ekme işlemi kullanılır. Eksi ve yeni beton parçaların birbirine sabitlenmesi ile yapı eskisinden daha sağlam ve dayanıklı hale gelir. Dış kuvvetlerden daha az etkilenir. Mimar ve mühendisler yıpranmış eskimiş binaların güçlendirmesi için filiz ekme işlemini önerirler.

Dayanıklılık gerektiren spor salonları, sinema salonları gibi yapılarda filiz ekme işlemi ile bina güçlendirilir. Bina güçlendirmek için demir filizi saplamaları yapılır. Ağır işlevli dübellemelerde filiz ekme yapılır. Tünel kalıp çatı sistemleri ve ray montajlarında filiz ekme işlemi kullanılır.

 

Filiz Ekme İşlemi Nasıl Uygulanır?

 

Afyon filiz ekme işlemine başlamadan önce demir bindirme payı hesaplanmalıdır. Bu pay en az 80 cm çapındadır. Beton yapı içine matkap ile belirlenen yerden bir delik açılır. Temizleme makineleri ile demirin bakımı yapılır. Beton yapıdaki açılmış delik epoksi veya kimyasal dübel gibi güçlü yapı malzemeleri ile kapatılır. İşlemin tamamen bitmesi kullanılan kimyasalın donma süresine göre değişiklik göstermektedir. Epoksi dübel kuruduktan sonra yapı kullanıma hazır hale gelmiş olur. 

 

Filiz ekme Afyon binaların ve beton yapıların dayanıklılığını arttıran bir işlem olduğundan, yanlış veya doğru metotlarla yapılmadığında insan hayatını tehdit eden durumlara yol açabilir. Uzman kişilerce uygulanan filiz ekme işlemi binaların ömrünü uzattığı gibi, insanların güvenliği için de son derece önemlidir. Firmamız tecrübeli ve eğitimli ekibiyle Afyon filiz ekme işlemleriniz için hizmetinizdedir.

 

Filiz Ekme Sandıklı, Filiz Ekme Dinar, Filiz Ekme Bolvadin, Filiz Ekme Sinanpaşa, Filiz Ekme Şuhut, Filiz Ekme Emirdağ, Filiz Ekme Çay, Filiz Ekme İhsaniye, Filiz Ekme İscehisar, Filiz Ekme Sultandağı, Filiz Ekme Çobanlar, Filiz Ekme Dazkırı, Filiz Ekme Başmakçı, Filiz Ekme Hocalar, Filiz Ekme Bayat, Filiz Ekme Evciler, Filiz Ekme Kızılören.

 08 Haziran 2018, id:453
telefonwhatsappmail