Kiriş Kesme Afyon

Kiriş Kesme Afyon

Kiriş Kesme Afyon

Kiriş kesme Afyon işlemlerine genellikle daha güvenli ve uzun ömürlü binaların yapımında sık ihtiyaç duyulur. Bu işlemlerde asıl amaç kolunun kirişten önce yıpranmamasını sağlamaktır. Aksi halde bina yapısında genel ya da bölgesel çökmeler söz konusu olabilir ve deprem ya da zelzele gibi tehlikeler can yakabilir.

İnşada sünek yapıların tercih edilmesi ilk Afyon kiriş kesme işlemine ihtiyaç doğuruyor. Amaç kirişlerin kolonlara nazaran daha zayıf hale getirmektir. Böylelikle herhangi bir yatay baskılama durumunda kolon kırılması yaşanmaz. Ev, işyeri, fabrika, otopark, eğlence salonları gibi kolonların bol kullanıldığı noktalarda bu işlem sağlanarak yapının daha güçlü bir hale gelmesi sağlanır.

Sonradan Değiştirilmek İstenen Noktalar

Bu işlemler yapı yapılırken sık uygulanır. Özellikle kentsel dönüşüm kapsamlı ve büyükşehirlerde yapıların daha güçlü olması gerekmektedir. Bu da kirişlerin ve kolonların güvenliğine bağlıdır. Mühendisler yapı inşasına başlanmadan önce tüm kiriş kesme Afyon ve kolon birleştirme hesaplamalarını yapmalıdır. Ardından yapı istenilen dayanıklılık kriterlerine uygun olarak inşa edilebilir.

Afyon kiriş kesme işlemleri aynı zamanda yapı onarımında da yapılabilecek bir işlemdir. Yapının kolonları yerine koyulan iskelet çatılar ve çelik çubuklar ile onarım sağlanabilir. Kirişler hesaplanan ölçü ve ebatlarda kesildikten sonra kolon birleştirme güvenliği sağlanır. Böylelikle yapı ayaktayken de sağlamlığı artırılmış olur. Özellikle fabrika gibi toplu yaşam alanlarında ve uzun ömürlü yapılarda bu işlemden çokça faydalanılır.

Analiz Ve Önlem

Bizler beton ve beton kesme alanında uzman olan, yıllardır aynı sektör içinde profesyonel hizmet veren bir firmayız. Özellikle iş güvenliği konusundaki hassasiyetimiz, bizlere kiriş kesme Afyon işleminden önce bazı hazırlıklar yapmamızı sağlıyor. Zemin araştırması yaparak ve yapının genel durumunu kontrol ederek, kesim işleminin hesaplamaları uzman kadromuz tarafından çıkarılıyor.

Yapılarınızda yapılacak olan bu işlemden önce, inşa güvenliği konusunda karşılaşabileceğiniz ceza ya da yaptırımlar konusunda da sizleri ayrıca bilgilendiriyoruz. Eğer bu işlemin hali hazırda olan bir yapıya uygulamamızda herhangi bir engel yok ise en kısa zamanda, üstelik en ekonomik fiyatlara hizmeti veriyoruz. Ayrıca Afyon kiriş kesme konusunda uzman olan ekibimiz ince, sistematik hesaplamalar yaparak hata payını da minimize ediyor.

 

Kiriş Kesme Sandıklı, Kiriş Kesme Dinar, Kiriş Kesme Bolvadin, Kiriş Kesme Sinanpaşa, Kiriş Kesme Şuhut, Kiriş Kesme Emirdağ, Kiriş Kesme Çay, Kiriş Kesme İhsaniye, Kiriş Kesme İscehisar, Kiriş Kesme Sultandağı, Kiriş Kesme Çobanlar, Kiriş Kesme Dazkırı, Kiriş Kesme Başmakçı, Kiriş Kesme Hocalar, Kiriş Kesme Bayat, Kiriş Kesme Evciler, Kiriş Kesme Kızılören.

 12 Haziran 2018, id:488
telefonwhatsappmail